Raz w roku wejdziesz za darmo
Bezpłatny wstęp do atrakcji jest możliwy dzięki Karcie Łodzianina, która raz w roku oferuje darmowe wejście do najpopularniejszych miejskich obiektów. Benefit ten można wykorzystać również w trakcie okresu wakacyjnego.
- Chcemy iść tym samym tropem, uczymy się od innych cały czas i uważamy, iż z dobrych praktyk trzeba korzystać. Od 1 kwietnia każdy z posiadaczy Karty Łodzianina może bezpłatnie raz w roku obejrzeć miejskie atrakcje. Do tych atrakcji na ten moment zapraszamy do Orientarium, Aquaparku Fala i EC1 Miasto Kultury
- mówiła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
Władze zapowiadają, iż lista darmowych wejść będzie się sukcesywnie powiększać o teatry i zrewitalizowane muzea.
https://tulodz.pl/lodzkie/perelka-rekreacyjna-pod-lodzia-to-prawdziwy-hit-na-upal/xYCSgUQxFr1ub8lTBXYYW jaki sposób wejść za darmo?
Aby skorzystać z darmowych wejść, konieczne jest posiadanie aktywnego pakietu mieszkańca na rok 2026. Kartę mogą aktywować m.in. osoby rozliczające podatek dochodowy w Łodzi oraz studenci łódzkich uczelni. w tej chwili w systemie figuruje blisko 450 tysięcy założonych kont, jednak nie wszystkie są w tej chwili aktywne.
- Ważne, żeby ta karta działała, to znaczy musi być aktywna. Nie wystarczy więc mieć tylko i wyłącznie plastiku czy aplikacji, ale trzeba posiadać aktywny pakiet mieszkańca
- mówi Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej.
Mechanizm działania jest zbliżony do biletów elektronicznych. Podczas wejścia do obiektu skanowany będzie kod QR z aplikacji lub fizycznej karty, co spowoduje odjęcie jednego darmowego wejścia z puli przypisanej do użytkownika na dany rok kalendarzowy.
https://tulodz.pl/lodz-po-godzinach/historyczny-moment-w-porcie-lodz-centrum-handlowe-odwiedzil-100-milionowy-klient-zdjecia/YHSGyBjyY2P1UCypXNDu








