Darmowe wejście do Orientarium ZOO Łódź i Aquaparku Fala w trakcie wakacji. Kto może skorzystać z oferty?

tulodz.pl 6 godzin temu

Raz w roku wejdziesz za darmo

Bezpłatny wstęp do atrakcji jest możliwy dzięki Karcie Łodzianina, która raz w roku oferuje darmowe wejście do najpopularniejszych miejskich obiektów. Benefit ten można wykorzystać również w trakcie okresu wakacyjnego.

- Chcemy iść tym samym tropem, uczymy się od innych cały czas i uważamy, iż z dobrych praktyk trzeba korzystać. Od 1 kwietnia każdy z posiadaczy Karty Łodzianina może bezpłatnie raz w roku obejrzeć miejskie atrakcje. Do tych atrakcji na ten moment zapraszamy do Orientarium, Aquaparku Fala i EC1 Miasto Kultury

- mówiła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Władze zapowiadają, iż lista darmowych wejść będzie się sukcesywnie powiększać o teatry i zrewitalizowane muzea.

https://tulodz.pl/lodzkie/perelka-rekreacyjna-pod-lodzia-to-prawdziwy-hit-na-upal/xYCSgUQxFr1ub8lTBXYY

W jaki sposób wejść za darmo?

Aby skorzystać z darmowych wejść, konieczne jest posiadanie aktywnego pakietu mieszkańca na rok 2026. Kartę mogą aktywować m.in. osoby rozliczające podatek dochodowy w Łodzi oraz studenci łódzkich uczelni. w tej chwili w systemie figuruje blisko 450 tysięcy założonych kont, jednak nie wszystkie są w tej chwili aktywne.

- Ważne, żeby ta karta działała, to znaczy musi być aktywna. Nie wystarczy więc mieć tylko i wyłącznie plastiku czy aplikacji, ale trzeba posiadać aktywny pakiet mieszkańca

- mówi Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

Mechanizm działania jest zbliżony do biletów elektronicznych. Podczas wejścia do obiektu skanowany będzie kod QR z aplikacji lub fizycznej karty, co spowoduje odjęcie jednego darmowego wejścia z puli przypisanej do użytkownika na dany rok kalendarzowy.

https://tulodz.pl/lodz-po-godzinach/historyczny-moment-w-porcie-lodz-centrum-handlowe-odwiedzil-100-milionowy-klient-zdjecia/YHSGyBjyY2P1UCypXNDu
Idź do oryginalnego materiału