Wybór odpowiedniej fryzury okolicznościowej podkreśli twoją urodę i dopełni stylizację. Niezależnie od okazji – czy to będzie wesele, elegancka firmowa kolacja czy romantyczna randka – odpowiednie uczesanie sprawi, iż poczujesz się wyjątkowo. Niezawodne będą koki, zarówno te gładkie, jak i w stylu messy bun. Doskonale w takiej roli wypadają też warkocze, szczególnie warkocz korona.
Spis treści:
- Fryzura okolicznościowa – długość włosów, kosmetyki i dodatki
- Klasyczny kok baleriny
- Romantyczne fale
- Wysoki kucyk o dużej objętości
- Kok z warkocza
- Luźne upięcie z lokami
- Warkocz korona
- Gładkie upięcie z ozdobą
- Półupięcie z lokami
- Wet look z włosami zaczesanymi do tyłu
- Retro fale
Fryzura okolicznościowa – długość włosów, kosmetyki i dodatki
Większość zaprezentowanych przez nas fryzur jest przeznaczona dla osób z włosami długimi lub średniej długości, ale dużą część z nich można z powodzeniem zrobić także na krótszych włosach (np. klasycznym bobie lub long bobie).
By ułatwić sobie układanie włosów, warto uprzednio zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki i akcesoria. Przydadzą się kosmetyki dodające włosom objętości (pianki, pudry do stylizacji) oraz utrwalające fryzurę (lakiery). Będą nam też potrzebne spinki wsuwki, spinki do koka, zwykłe gumki lub profesjonalne gumki z haczykami. Przydadzą się także wałki, okrągła szczotka do układania włosów i lokówka.
Klasyczny kok baleriny
Ta fryzura okolicznościowa łączy elegancję i prostotę, i będzie doskonałym wyborem dla stylowych minimalistek. Kok balerinowy wymaga precyzji przy wygładzaniu pasm, dlatego najlepiej prezentuje się na prostych lub lekko falowanych włosach. Do ułożenia takiej fryzury potrzebne będą gumki, spinki wsuwki i spinki do koka. Za to użycie mocno utrwalającego lakieru zapobiega rozpadaniu się fryzury choćby przy intensywnym ruchu.
Romantyczne fale
Tak ułożone włosy doskonale podkreślają kobiecą urodę i najlepiej wyglądają jako dopełnienie zwiewnej, romantycznej sukienki. Fale uzyskuje się najczęściej za pomocą lokówki o średniej średnicy lub wałków termicznych. Stylizacja dobrze współgra z ozdobami takimi jak opaski, spinki czy wianki, które podkreślają dziewczęcy charakter tego uczesania.
Wysoki kucyk o dużej objętości
Ta fryzura okolicznościowa zapewnia niesamowity efekt i trudną do przecenienia wygodę. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, włosy związane w kucyk warto ułożyć w luźne fale, lekko natapirować i utrwalić sprayem teksturyzującym. Fryzura jest szczególnie polecana osobom z prostymi lub lekko falowanymi włosami, które łatwo nabierają objętości.
Kok z warkocza
Kok zrobiony z warkocza – najlepiej dość luźno zaplecionego – to romantyczna fryzura, która sprawdzi się zwłaszcza podczas ślubu. Pięknie będzie w niej wyglądała zarówno panna młoda, jak i jej goście. Zaplatanie włosów w warkocza warto poprzedzić ich podkręceniem lokówką i usztywnieniem sprayem teksturyzującym. Dzięki temu warkocz zyska dodatkową objętość i łatwiej będzie go upiąć w koka.
Luźne upięcie z lokami
Luźne upięcia najlepiej wyglądają na naturalnych lokach, ale można je także zrobić z prostych włosów. Wystarczy poprzedzić upięcie ich w luźnego koka, ułożeniem ich w loki dzięki lokówki. By fryzura się nie rozpadła, a także, żeby łatwiej było ją ułożyć, dobrze jest na wilgotne włosy nałożyć piankę dodającą fryzurze objętości, a na sam koniec spryskać włosy lakierem.
Warkocz korona
Warkocz korona to fryzura okolicznościowa, która powinna przypaść do gustu zwłaszcza wielbicielkom stylu boho. Zaplatanie włosów powinno poprzedzić nadanie im jak największej objętości, w czym pomogą odpowiednie kosmetyku (pianka, spray teksturyzujący) oraz szeroka lokówka. Zaplatamy włosy w dość luźny warkocz koronę i dodatkowo wyciągamy z niego pojedyncze pasemka, by uzyskać modny w tej chwili efekt. Taka fryzura okolicznościowa to idealne rozwiązanie zarówno dla panny młodej, jak i dla jej gości.
Gładkie upięcie z ozdobą
Gładkie upięcie z ozdobą – w zależności od tego jaki dodatek do włosów wybierzemy – może być zarówno klasycznie romantyczne, jak i nowocześnie minimalistyczne. Włosy upinamy w koka lub związujemy w kucyk, a ozdobę zwykle wpinamy w miejscu zebrania włosów. Ta fryzura okolicznościowa wymaga zastosowania prostownicy i nabłyszczacza, by uzyskać efekt idealnie wygładzonych i błyszczących włosów. Dodatki powinny być dobrane do okazji i stylizacji.
Półupięcie z lokami
Ta fryzura wymaga podzielenia włosów poziomo na dwie nierównie części. Górną, mniejszą część upinamy w minikoka lub spinamy ozdobną klamrą. Rozpuszczone włosy układamy lokówką stożkową w nieregularne fale. To fryzura, która sprawdza się zarówno przy romantycznych sukienkach, jak i eleganckich zestawach z marynarką.
Wet look z włosami zaczesanymi do tyłu
Taka fryzura okolicznościowa to zarazem bardzo nowoczesne i zmysłowe uczesanie. Aby uzyskać efekt "mokrych włosów", nakłada się zwykle na włosy żel. Krótsze włosy włosy możemy ułożyć z pomocą pomady nabłyszczającej. Nakładanie kosmetyku warto poprzedzić wyprostowaniem włosów prostownicą.
Retro fale
Retro fale najłatwiej uzyskać dzięki potrójnej lokówki lub zwykłej lub zwykłej, ale dość grubej lokówki. Po ułożeniu włosów warto je spiąć klipsami i pozostawić tak, aż do momentu aż ostygną. Do utrwalenia tej fryzury okolicznościowej w stylu Złotej Ery Hollywood najlepiej jest użyć sprayu o adekwatnościach nabłyszczających.