Magiczny ogród przy kościele św. Anny

pomyslynawyprawy.pl 1 tydzień temu

Ogród Kościoła Akademickiego św. Anny

Ukryty na tyłach kościoła św. Anny różany ogród jest po prostu magiczny. W dole Trasa WZ, po drugiej stronie Wisły Stadion Narodowy, tuż obok Zamek Królewski… a tu cisza i spokój, w której można zatopić się siedząc na jednej z ławeczek, albo w altanie.

Podczas spaceru po Starym Mieście koniecznie trzeba tam wstąpić.

Ogród nie jest duży. Znajduje się na wiślanej skarpie skąd rozciąga się przepiękny widok na Zamek Królewski, a po drugiej stronie rzeki Stadion Narodowy. Dostępny dla zwiedzających i spacerowiczów jest dopiero od niedawna, dlatego tak mało osób o nim wie. W ogrodzie tym przeważają róże, dlatego najlepszym okresem na odwiedziny jest okres ich kwitnienia. Dobrze jest usiąść na ławce, odpocząć chwilę w cieniu gotyckich ceglanych podpór wspierających prezbiterium kościoła… Albo napić się kawy lub lemoniady serwowanej w minikawiarence.

Jak tam dotrzeć

Wejście do ogrodu prowadzi przez trochę ukrytą bramę pod arkadami pod adresem Krakowskie Przedmieście 68 (idąc od strony Placu Zamkowego mijamy kościół i skręcamy zaraz w lewo). Brama ta prowadzi na dziedziniec. Następnie wchodzimy przez stalowe drzwi do krużganku. W krużganku przechodzimy do sali B, gdzie znajdują się drzwi do ogrodu. Najważniejsze jest trafić w odpowiednią bramę na samym początku, później idzie się jak po sznurku za tabliczkami.

Zwiedzanie

Wejście jest bezpłatne. Ogród jest czynny w następujących godzinach:

– poniedziałek – piątek 8:00 – 19:00

– sobota 10:00 – 19:00

– niedziela 10:00 – 21:00

Będąc przy kościele św. Anny warto wejść do samej świątyni. Warto też wspiąć się na wieżę widokową, czyli dzwonnicę z której zobaczymy najpiękniejszą panoramę Starego Miasta.

O tym i innych punktach widokowych w Warszawie przeczytacie TUTAJ.

Inne miejsca w Warszawie warte zobaczenia znajdziesz tutaj: Atrakcje Warszawy

Wszystkie posty z województwa mazowieckiego znajdziesz tutaj: MAZOWSZE – atrakcje regionu

Więcej o ciekawych miejscach w Polsce:

Północ Polski ;

Polska Środkowa ;

Południe Polski

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, o ile podzielisz się nim ze znajomymi i zostaniesz moim stałym czytelnikiem na blogu, Facebooku i

Idź do oryginalnego materiału