Nie kładź chleba na stole w ten sposób. To przyciąga pecha i biedę
Zdjęcie: Według dawnych wierzeń, nieodpowiednie traktowanie pieczywa mogło sprowadzić na dom pecha i biedę.
Coraz mniej osób wierzy dziś w dawne przesądy, a czarny kot czy rozsypana sól mało u kogo wzbudzają już prawdziwy niepokój. Są jednak nawyki, które wciąż potrafią wywołać nerwową reakcję przy stole. Jednym z nich jest kładzenie chleba spodem do góry. Dlaczego niektórzy do dziś wierzą, iż taki gest przynosi pecha i biedę?











![Kasia Bujakiewicz: Nie lubię, gdy ktoś mówi, iż mam "grzeczną córkę" [PODCAST]](https://m.mamadu.pl/hen9zpel-1920x1080x0x0.webp)