Nie kładź chleba na stole w ten sposób. To przyciąga pecha i biedę

top.pl 2 dni temu
Zdjęcie: Według dawnych wierzeń, nieodpowiednie traktowanie pieczywa mogło sprowadzić na dom pecha i biedę.


Coraz mniej osób wierzy dziś w dawne przesądy, a czarny kot czy rozsypana sól mało u kogo wzbudzają już prawdziwy niepokój. Są jednak nawyki, które wciąż potrafią wywołać nerwową reakcję przy stole. Jednym z nich jest kładzenie chleba spodem do góry. Dlaczego niektórzy do dziś wierzą, iż taki gest przynosi pecha i biedę?
Idź do oryginalnego materiału