W otoczeniu dzieł Mojżesza Kislinga – jednego z najwybitniejszych przedstawicieli École de Paris – ożywa atmosfera międzywojennego Paryża: pełna twórczej pasji, niegasnących dyskusji, spotkań artystów i nieustannego poszukiwania piękna. Na ekspozycję składa się 38 prac Kislinga oraz 26 dzieł jego znakomitych przyjaciół i współtwórców legendy Montparnasse’u. Wśród nich znajdują się prace takich mistrzów jak Amedeo Modigliani, Tamara Łempicka, Jean Cocteau, Mela Muter czy Józef Pankiewicz.
To wystawa, która zachwyca nie tylko miłośników sztuki i znawców malarstwa. To opowieść o przyjaźni, wolności twórczej i niezwykłej energii środowiska, które na zawsze odmieniło oblicze sztuki XX wieku. Subtelne portrety, pełne światła pejzaże, zmysłowe akty i wyrafinowane martwe natury tworzą poruszającą mozaikę talentów, emocji i historii.
Zwiedzający będą mogli podziwiać niezwykłą ekspozycję aż do 23 sierpnia 2026 roku. Paryż lat dwudziestych czeka w samym sercu Poznania. Nie przegapcie tej wyjątkowej podróży przez sztukę, która urzeka, wzrusza i pozostaje w pamięci na długo.
Wystawa „Kisling. W sercu Montparnasse’u” czynna do 23 sierpnia 2026 r.
Galeria Sztuki Akademii Lubrańskiego – Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu


![Najmłodsi mieszkańcy przywitali lato z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury [ZDJĘCIA]](https://rzg.pl/wp-content/uploads/2026/06/a099a5112124b8f9360a8b03538ec391_xl.jpg)







