Sposób, w jaki myjemy włosy, może się przyczyniać do ich wypadania i osłabienia. Olga Poniatowska, trycholożka kliniczna na swoim profilu w mediach społecznościowych dzieli się wskazówkami, dotyczącymi odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy. Specjalistka wskazuje na poważny błąd podczas ich mycia.
Jak nie myć włosów?
Poza dobrą częstotliwością (zaleca się mycie włosów co 1-3 dni) i dobraniem adekwatnych kosmetyków, istotne jest także, aby nie szorować włosów po całości. Nie oznacza to, iż należy zrezygnować z mycia kosmyków po długości i skupić się tylko na skórze głowy. W głównej mierze błąd polega na mocnym pocieraniu pasm, podczas pienienia szamponu czy też nakładania odżywki, a to może mieć bardzo negatywne skutki dla włosów.
Podczas szorowania kosmyków, ulegają one mechanicznemu uszkodzeniu, jeżeli robimy to zbyt mocno, włosy po długości nie potrzebują tak dokładnego oczyszczenia jak skóra głowy — bo to właśnie na niej zbiera się najwięcej zanieczyszczeń.
Sprawdź także: Te fryzury optycznie odejmują 10 lat. Idealny wybór na wesele dla pań 60+
Jak myć włosy po długości?
Przede wszystkim delikatnie, nie należy ich wykręcać, szorować czy mocno zagniatać, wystarczy przeciągnąć pianę po długości i lekko odcisnąć. Skórę głowy, również nie należy nadmiernie szorować i można przejeżdżać palcami czy też specjalnymi szczotkami. W przypadku dwukrotnego mycia, czyszczenie ich na długość nie jest konieczne, ponieważ spływająca piana wystarczająco oczyści włosy, bez konieczności ich pocierania i dodatkowego narażania na uszkodzenia mechaniczne.
Po umyciu włosów pamiętaj również o nałożeniu odżywki lub maski. Ponadto mokrych włosów nie powinniśmy od razu rozczesywać, ponieważ to również może je uszkodzić, lepiej odczekać, aby wyschły, lub je wysuszyć dzięki suszarki.
Zobacz też:
Dojrzałe kobiety pokochają tę fryzurę. Idealna dla siwych włosów
Już nie Zofia. Teraz to imię okrzyknięto najpiękniejszym na świecie
Ta maseczka potrafi zdziałać cuda. Wystarczą 3 składniki, a skóra będzie wyglądać jak po drogim zabiegu