PO Świdnicy i Strzegomiu także Świebodzice zaczynają sezon na letnim basenie. Już dzisiaj będzie można wskoczyć do wody, a na pewno przyda się to wszystkim, szukającym ochłody przed upałem. Inaugurację sezonu zaplanowano na godzinę 10.00.

W skład kompleksu przy ulicy Rekreacyjnej wchodzi basen pływacki o wymiarach 50 m x 12,5 m i głębokości od 1,2 m do 1,8 m oraz basen rekreacyjny dla osób nieumiejących pływać o głębokości do 1 m. Dla najmłodszych są dwa brodziki ze stali nierdzewnej. W jednym z nich został zainstalowany jeżyk wodny, czyli atrakcja wodna w formie kopuły z otworami przez które tryska woda.
Na wypoczywających czekać będą rozległe tereny do plażowania, wyznaczone miejsce do grillowania, a także boisko do plażowej piłki siatkowej i nożnej.
Od poniedziałku do piątku dzieci z gminy Świebodzice zapłacą za wstęp 5 złotych.
/red./









