Ziemia Lubelska oferuje wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić w tej części naszego kraju. Na zachód od Lublina znajduje się niewielka miejscowość uzdrowiskowa Nałęczów, gdzie tradycja wodolecznictwa splata się z piękną przyrodą. Malownicze sanatoria, pijalnia wód i tropikalne palmy w sercu parku przyciągają nie tylko kuracjuszy, ale i turystów spragnionych spokoju.
REKLAMA
Zobacz wideo Jak wypoczywają politycy? Letnie plany prosto z sejmu
Nałęczów posiada ponad dwustuletnią tradycję wodolecznictwa
W nałęczowskim uzdrowisku w roku 1817 dokonano analizy chemicznej wód, która wykazała, iż posiadają one walory lecznicze. To właśnie dzięki swoim adekwatnościom i braku zanieczyszczeń chemicznych i mikrobiologicznych są wykorzystywane w celach leczniczych. Kuracjusze przyjeżdżają do Nałęczowa już od przeszło dwustu lat. Goście mogą korzystać tu m.in. z zabiegów odnowy biologicznej, hydroterapii oraz balneologii. W nałęczowskim Parku Zdrojowym można skorzystać z Pijalni Wód Mineralnych.
W nałęczowskim Domu Zdrojowym mieści się m.in. pijalnia wód mineralnych
Dom Zdrojowy położony w Parku Zdrojowym w Nałęczowie to ośrodek zbudowany w 1964 roku. Składa się z dwóch pawilonów, w których mieści się pijalnia wód mineralnych i palmiarnia. Budynek udekorowany jest ozdobnymi freskami. Odwiedzając palmiarnię położoną przy pijalni, można zobaczyć ponad stuletnie palmy pochodzące z Wysp Karaibskich i Nowej Zelandii, między którymi znajduje się fontanna zasilana wodą z nałęczowskich źródeł. Poza tym wnętrze dopełniają popiersia Polaków, którzy związani byli z Uzdrowiskiem Nałęczów, m.in. Henryka Sienkiewicza i Bolesława Prusa. Warto dodać, iż idealną pamiątką z pobytu w Pijalni będą tzw. pijałki, czyli kubki do picia wody mineralnej.