Wanda Rutkiewicz była pierwszą kobietą na szczycie K2. "Troszkę jej nie lubili"
kobieta.onet.pl 8 godzin temu
Zdjęcie: Wanda Rutkiewicz
Dokładnie 40 lat temu Wanda Rutkiewicz, jako pierwsza kobieta na świecie i pierwsza osoba z Polski, stanęła na szczycie K2 — drugiej najwyższej góry na świecie.
- Strona główna
- Kobieta
- Wanda Rutkiewicz była pierwszą kobietą na szczycie K2. "Troszkę jej nie lubili"
Powiązane
Polecane
Młodzi tancerze rywalizowali podczas VII turnieju SKTT
3 godzin temu
Ranking Szkół Wyższych 2026 - Konkurencja i współpraca
6 godzin temu









![Kasia Bujakiewicz: Nie lubię, gdy ktoś mówi, iż mam "grzeczną córkę" [PODCAST]](https://m.mamadu.pl/hen9zpel-1920x1080x0x0.webp)
