Wielki finał trzeciej edycji kampanii #ZnamTeNumery

glosseniora.pl 2 dni temu
Zdjęcie: finał


Wielki finał trzeciej edycji kampanii #ZnamTeNumery

17 czerwca 2026 roku zakończyła się trzecia odsłona ogólnopolskiej kampanii społecznej #ZnamTeNumery, realizowanej przez Telewizję Puls i Komendę Główną Policji. Partnerem kampanii jest również Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora, które od lat angażuje się w działania na rzecz bezpieczeństwa i edukacji osób starszych.

Celem kampanii jest zwiększanie świadomości seniorów oraz ich bliskich na temat zagrożeń związanych z wyłudzeniami danych osobowych i pieniędzy, a także promowanie dobrych praktyk i zasad bezpiecznego funkcjonowania w codziennym życiu.

Zwieńczeniem tegorocznej edycji było ogłoszenie zwycięzców ogólnopolskiego konkursu skierowanego do szkół podstawowych, którego tematyka nawiązywała do przesłania kampanii. Inicjatywa miała na celu upowszechnianie wiedzy na temat bezpieczeństwa seniorów oraz budowanie międzypokoleniowej odpowiedzialności i wrażliwości społecznej.

Pierwsze miejsce zdobyła Miejska Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie. W nagrodę placówkę odwiedzili ambasadorzy kampanii #ZnamTeNumery – aktorzy serialu „Lombard. Życie pod zastaw”: Małgorzata Szeptycka, Dominik Dąbrowski i Teodor Gonera, a także Kinga Zawodnik. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Telewizji Puls oraz Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

Kampania #ZnamTeNumery to ważna inicjatywa edukacyjna, która poprzez wspólne działania instytucji, organizacji społecznych i mediów pomaga chronić seniorów przed oszustwami oraz wzmacnia świadomość społeczną w zakresie bezpieczeństwa osób starszych.

Idź do oryginalnego materiału