10-lecie Programu Gmina Przyjazna Seniorom!
XIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie 2026 to nie tylko największe święto seniorów w Europie, ale także wyjątkowy moment – jubileusz 10-lecia programu Gmina Przyjazna Seniorom
To dekada wspólnej pracy, zaangażowania i realnych działań na rzecz poprawy jakości życia osób starszych w całej Polsce.
Dzięki współpracy samorządów, organizacji senioralnych i lokalnych społeczności tysiące seniorów mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, rozwijać swoje pasje i czuć się istotną częścią wspólnoty.
Dziś program Gmina Przyjazna Seniorom tworzy już 370 samorządów z całej Polski, a kolejne miasta i gminy wyrażają zainteresowanie rozpoczęciem współpracy i dołączeniem do Ogólnopolska Karta Seniora. To pokazuje, jak ważne i potrzebne są działania wspierające aktywność, bezpieczeństwo i integrację osób starszych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Gminom Przyjaznym Seniorom, które są z nami od początku – dziękujemy każdemu z Was za zaufanie i aktywną współpracę!
Razem pokazujemy, iż polityka senioralna, integracja międzypokoleniowa i aktywność osób starszych mają ogromne znaczenie.
Wspólnie budujemy Polskę przyjazną seniorom!
Gmina Miejska Ciechanów Urząd Miasta Ciechanów
Miasto Dzierżoniów
Miasto Dąbrowa Górnicza
Miasto Jastrzębie-Zdrój
Gmina Jerzmanowice-Przeginia
Gmina Miejska Kłodzko Gmina Kłodzko
Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim
Miasto i Gmina Olkusz Olkusz Srebrne Miasto
Gmina Miasto Rzeszów Rzeszów – stolica innowacji Rzeszowska Rada Seniorów
Gmina Stary Sącz Gmina Stary Sącz
Miasto Świętochłowice















