10-lecie Programu Gmina Przyjazna Seniorom!

glosseniora.pl 21 godzin temu
Zdjęcie: 10-lecie Programu Gmina Przyjazna Seniorom!


10-lecie Programu Gmina Przyjazna Seniorom!

XIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie 2026 to nie tylko największe święto seniorów w Europie, ale także wyjątkowy moment – jubileusz 10-lecia programu Gmina Przyjazna Seniorom

To dekada wspólnej pracy, zaangażowania i realnych działań na rzecz poprawy jakości życia osób starszych w całej Polsce.

Dzięki współpracy samorządów, organizacji senioralnych i lokalnych społeczności tysiące seniorów mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, rozwijać swoje pasje i czuć się istotną częścią wspólnoty.

Dziś program Gmina Przyjazna Seniorom tworzy już 370 samorządów z całej Polski, a kolejne miasta i gminy wyrażają zainteresowanie rozpoczęciem współpracy i dołączeniem do Ogólnopolska Karta Seniora. To pokazuje, jak ważne i potrzebne są działania wspierające aktywność, bezpieczeństwo i integrację osób starszych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gminom Przyjaznym Seniorom, które są z nami od początku – dziękujemy każdemu z Was za zaufanie i aktywną współpracę!

Razem pokazujemy, iż polityka senioralna, integracja międzypokoleniowa i aktywność osób starszych mają ogromne znaczenie.

Wspólnie budujemy Polskę przyjazną seniorom!

Gmina Miejska Ciechanów Urząd Miasta Ciechanów

Miasto Dzierżoniów

Miasto Dąbrowa Górnicza

Miasto Jastrzębie-Zdrój

Gmina Jerzmanowice-Przeginia

Gmina Miejska Kłodzko Gmina Kłodzko

Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim

Miasto i Gmina Olkusz Olkusz Srebrne Miasto

Gmina Miasto Rzeszów Rzeszów – stolica innowacji Rzeszowska Rada Seniorów

Gmina Stary Sącz Gmina Stary Sącz

Miasto Świętochłowice

Idź do oryginalnego materiału