Można otrzymać choćby 5000 złotych brutto na edukacyjno-sportowe projekty wakacyjne dla dzieci i młodzieży. W tym roku powinny być związane z troską o środowisko i dziedzictwo kulturowe. Wnioski można składać do 19 maja 2025 roku i wyłącznie poprzez stronę https://fundacjapfr.pl/wakacyjna-aktywakcja. Co za tym idzie, na dopełnienie formalności zostały już tylko niespełna dwa tygodnie, więc lepiej się pospieszyć. Zwłaszcza iż Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju przyzna tylko 100 grantów. Kto i na jakich zasadach może się ubiegać o takie wsparcie?
REKLAMA
Zobacz wideo Ile powinniśmy mieć wolnego? [SONDA]
"Wakacyjna AktywAKCJA" 2025. Fundacja PFR podała zasady startowania w naborze
Wspomnieliśmy powyżej, iż dofinansowanie dostaną podmioty, które zorganizują wypoczynek wakacyjny dla dzieci. W związku z tym wniosek o przyznanie świadczenia mogą składać:
szkoły podstawowe,
stowarzyszenia,
fundacje,
organizacje pozarządowe,
jednostki ochotniczej straży pożarnej,
domy dziecka (w tym rodzinne),
świetlice środowiskowe,
kościelne jednostki organizacyjne z siedzibą na terenie Polski,
biblioteki, domy kultury,
placówki oświatowe i opiekuńcze,
koła gospodyń wiejskich,
ośrodki socjoterapii i wychowawcze.
Trzeba pamiętać, iż choć nabór wniosków skończy się 19 maja, to same projekty mają być zrealizowane w okresie wakacji, czyli od 28 czerwca do 31 sierpnia i na terenie całej Polski. Przy czym dodatkowe punkty w naborze można uzyskać za projekty realizowane:
w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców,
na terenie Polski Wschodniej, czyli w województwach: lubelskim, podlaskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.
Projekty w akcji "Wakacyjna AktywAKCJA" muszą spełniać warunki. Jest ich cztery
Dofinansowanie na przedstawiony projekt wakacyjny można otrzymać tylko wówczas, gdy spełnia on określone przez Fundację PFR warunki. Są one następujące:
inicjatywa będzie skierowana do lokalnej społeczności,
wydarzenie odbędzie się na terenie Polski,
projekt określa cel, grupę odbiorców, działania, rezultaty i realne koszt koszty realizacji,
inicjatywa dotyczy działań edukacyjnych i rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży i dotyczą filarów zrównoważonego rozwoju: społeczeństwa, środowiska (w tym jego ochrony) i dziedzictwa kulturowego.