Dla kogo czterodniowy tydzień pracy? Nowe kroki ministerstwa

supernowosci24.pl 9 godzin temu
Z projektu skorzystać będą mogły zarówno firmy prywatne, jak i instytucje publiczne, które otrzymają wsparcie finansowe oraz merytoryczne. (Fot. Pixabay)
  • Purple Single – Стильная демисезонная куртка бомбер от armani – SchaferandweinerShops Netherlands – breasted blazer Emporio Armani
  • air jordan 11 cherry holiday 2022

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło uruchomienie air jordan 4 military blue 2024 programu pilotażowego, który w wybranych miejscach ma wprowadzić skrócony tydzień pracy już w nadchodzących miesiącach. Z projektu skorzystać będą mogły zarówno firmy prywatne, jak i instytucje publiczne, które otrzymają wsparcie finansowe oraz merytoryczne. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk podkreśla, iż pracodawcy zainteresowani różnymi formami redukcji czasu pracy mogą liczyć na pomoc w realizacji projektu.

Kto będzie mógł wypróbować czterodniowy tydzień pracy? Agnieszka Dziemianowicz-Bąk wyjaśnia, iż w pilotażu mogą uczestniczyć przedsiębiorcy, jednostki samorządowe, fundacje adidas for big and tall 3 stripes tricot pants size - SchaferandweinerShops KR - ‘Superstar Boot’ sneakers adidas for Originals, stowarzyszenia oraz związki zawodowe, aby każdy pracodawca mógł sprawdzić, jakie rozwiązania sprawdzą się w jego organizacji. Podkreśla ona, iż program jest dostępny dla wszystkich podmiotów, które złożą odpowiedni wniosek, niezależnie od sektora – podaje Onet.

Jak tłumaczy Dziemianowicz-Bąk, skrócenie czasu pracy może przybrać różne formy, takie jak redukcja liczby godzin w ciągu dnia, zmniejszenie liczby dni pracujących w tygodniu czy przyznanie dodatkowych dni urlopu.

„Najważniejsza zasada pilotażu to: mniej godzin pracy -ale to samo wynagrodzenie! Pierwsze trzy miesiące pilotażu przeznaczone będą na przygotowanie, kolejne miesiące – na testowanie rozwiązań w praktyce. Na realizację pilotażu w pierwszym roku przeznaczymy 10 mln zł z Funduszu Pracy” – czytamy na stronie resortu.

– To będzie pierwszy pilotaż skróconego czasu pracy w tej części Europy, pierwszy w naszym regionie, pierwszy na tak szeroką skalę w Polsce. Chcemy zachęcać do skróconego czasu pracy, zachęcać do testowania rozwiązań w różnego typu organizacjach – podkreśla Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Zasady i warunki działania programu pilotażowego ministerstwo ma przedstawić do końca czerwca bieżącego roku. W kolejnych miesiącach planowane jest rozpoczęcie naboru do projektu.

Idź do oryginalnego materiału