
Gmina Zebrzydowice Przyjazna Seniorom
Na początku czerwca w sali sesyjnej Urzędu Gminy Zebrzydowice odbyła się uroczysta inauguracja Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora. Wydarzenie połączone było z wręczeniem pierwszych Ogólnopolskich Kart Seniora mieszkańcom gminy.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządu, instytucji oraz lokalnych partnerów. Ważnym punktem spotkania była prelekcja pt. „Innowacyjne metody edukacji i aktywizacji Seniorów”, którą poprowadził Marek Pilch – Ambasador Głosu Seniora. W przystępny sposób przybliżył on uczestnikom zagadnienia związane z bezpieczeństwem i aktywizacją osób starszych. Omówione zostały m.in. założenia kampanii Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji. Nie daj się oszukać!, zasady bezpiecznego stosowania leków oraz możliwości aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym i wydarzeniach skierowanych do osób starszych.
Program „Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora” spotkał się z dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Do grona partnerów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora dołączyły już pierwsze firmy z terenu gminy:
- Wioska Medyczna MedCithi,
- Restauracja Mateo,
- Karczma Zamkowa,
- Biker’s Bistro & Area.
Zachęcamy kolejne przedsiębiorstwa i instytucje do przystępowania do programu i honorowania Ogólnopolskiej Karty Seniora. Dzięki zaangażowaniu lokalnych partnerów seniorzy mogą korzystać z atrakcyjnych zniżek i ofert, a jednocześnie wzmacniana jest idea budowania społeczności przyjaznej osobom starszym.
Lista wszystkich punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora dostępna jest na stronie internetowej: https://oks.glosseniora.pl/.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom za zaangażowanie i wspólne świętowanie tego ważnego wydarzenia. Wierzymy, iż udział Gminy Zebrzydowice w Programie Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora przyczyni się do dalszego rozwoju inicjatyw wspierających aktywność, bezpieczeństwo i integrację seniorów.


\








