Malborskie Wiosenne Dni Seniora

glosseniora.pl 7 godzin temu
Zdjęcie: seniora


Malborskie Wiosenne Dni Seniora

W dniach 18-24 maja 2026 r. odbyły się Malborskie Wiosenne Dni Seniora 2026 – Gmina Przyjazna Seniorom, organizowane przez Burmistrza Miasta Malborka Pana Marka Charzewskiego oraz Malborską Radę Seniorów.

18 maja 2026 r. – poniedziałek

W Szkole Łacińskiej odbył się koncert inauguracyjny Malborskich Wiosennych Dni Seniora 2026. Dla malborskich seniorów wystąpił Zespół Wokalny Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera”. Od pierwszych sekund artyści porwali publiczność niesamowitą charyzmą i energią. Seniorzy mogli usłyszeć popularne utwory legendarnych ikon polskiej muzyki m.in. Anny Jantar, Ireny Santor czy Maryli Rodowicz. Nie zabrakło również żeglarskich pieśni. Podczas koncertu panowała wspaniała atmosfera, publiczność bawiła się znakomicie, a sam występ obfitował w niezwykłe emocje. Koncert zakończył się miłą niespodzianką dla seniorów, odbyło się losowanie gadżetów dla publiczności na podstawie numerów wejściówek.

19 maja 2026 r. – wtorek

W sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 odbyła się Spartakiada Seniorów. W wydarzeniu udział wzięło osiem trzyosobowych drużyn seniorów, w tym zespoły z Centrum Aktywności Senior w Mątowach Wielkich w gminie Miłoradz, co było doskonałą okazją do integracji międzygminnej i wspólnego spędzenia czasu. Uczestnicy rzucali lotkami, woreczkami a choćby kaloszem, rozwiązywali krzyżówki, kozłowali piłką, kręcili hula-hop i tańczyli z balonem. Zawody przebiegały w atmosferze zdrowej rywalizacji, integracji i doskonałej zabawy.

20 maja 2026 r. – środa

W ciekawej KluboKawiarni w Malborku odbyły się warsztaty florystyczne pt. „Las w słoiku” podczas których seniorzy wykonywali kompozycje florystyczne w szkle. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem seniorów. Wspólne tworzenie było nie tylko świetną zabawą, ale również źródłem ogromnej satysfakcji. Z prostych materiałów powstały piękne i pomysłowe kompozycje. Nie zabrakło skupienia, wyobraźni oraz dumy z własnoręcznie wykonanych prac.

24 maja 2026 r. – niedziela

Pod opieką przewodnika Pana Bogdana Mądera Oddział Przewodnicki PTTK im. Stefana Dubyny w Malborku odbyło się „Autobusowe Zwiedzanie Miasta Malborka”, dzięki czemu malborscy seniorzy mieli okazję poznać historię, a także wiele ciekawostek dotyczących naszego miasta.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom!


Organizatorzy:
– Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski
– Malborska Rada Seniorów

Współorganizatorzy/ Sponsorzy:

– Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w Malborku Sp. z o. o.

– Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Malborku Sp. z o. o.

– Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o.

– Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora

– Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Malborku

– Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Przewodnicki w Malborku

– Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Malborku

– Uniwersytet Trzeciego Wieku

– Malborskie Centrum Kultury i Edukacji

– 3 Flotylla Okrętów

– Zespół Wokalny Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera”

– Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne w Malborku

– Spiżarnia Malborska

Idź do oryginalnego materiału