Nazwali je "prawdziwą perełką". Niemcy rozpływają się nad polskim miastem

g.pl 1 tydzień temu
Polska w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością wśród zagranicznych turystów. Mowa nie tylko o Warszawie i Krakowie, ale również o mniejszych miastach. Jedno z nich zrobiło właśnie ogromne wrażenie na niemieckich dziennikarzach. Nazwali je "perełką".
Gdy zagraniczni turyści planują podróż do Polski, zwykle jako cel wybierają największe polskie metropolie, takie jak Warszawa, Kraków, Wrocław i Gdańsk. Niemieckie media zachęcają jednak swoich odbiorców do odwiedzenia innego miasta. Portal reisereporter.de opublikował właśnie obszerny artykuł o największych atrakcjach Łodzi. Co zachwyciło dziennikarzy?


REKLAMA


Zobacz wideo Blanka Lipińska wspomina podróże z "(Nie)Poradnika Turystycznego". Gdzie było najwięcej trudności?


Z czego słynie ulica Piotrkowska? Niemieccy dziennikarze byli pod wrażeniem
Łódź została opisana na niemieckim portalu jako "ekscytujące miasto, które zdecydowanie warto odwiedzić poza utartymi szlakami turystycznymi". Za największą atrakcję uznano oczywiście prawie pięciokilometrową ulicę Piotrkowską, na której znajdziemy masę restauracji, barów, butików i kawiarni. Dziennikarze zachęcają do spaceru po tej okolicy - od Placu Wolności do łódzkiej Bazyliki archikatedralnej świętego Stanisława Kostki. Po drodze warto też zwrócić uwagę na OFF Piotrkowska Center oraz słynną Aleję Gwiazd.


Każdy, kto spaceruje ulicą Piotrkowską, powinien koniecznie spojrzeć na ziemię. Na krótkim odcinku znajduje się tak zwana Aleja Gwiazd, polski odpowiednik Walk of Fame w Los Angeles. Już ponad 90 gwiazd zdobi ten teren, co podkreśla związek miasta z polskim filmem. Po II wojnie światowej Łódź zasłynęła jako stolica filmu


- czytamy w reisereporter.de.
Zobacz też: Ukryta perła Bałtyku. Tu nie spotkasz tłumów. "To jedno z najbardziej zielonych miejsc nad morzem"


Co interesującego można zrobić w Łodzi? Niemieckie media poleciły te miejsca
Kolejnym miejscem polecanym przez niemieckich dziennikarzy jest Pałac Izraela Poznańskiego, czyli największa rezydencja fabrykancka w Polsce, która należała do jednego z najbogatszych przemysłowców w mieście. Izrael Poznański kupił ten budynek w XIX wieku dla swojej rodziny, a dziś mieści się tam siedziba Urzędu Skarbowego i Muzeum Miasta Łodzi.


Dziś wspaniałe wnętrza są otwarte dla zwiedzających. W pałacu mieści się również Muzeum Miasta Łodzi. Ekspozycje pokazują dawne życie zamożnych łódzkich rodzin, a także codzienne życie robotników. Pałac przyciąga uwagę również z zewnątrz. Dzięki kształtowi litery L i jasnej elewacji budynek jest charakterystycznym elementem dzielnicy


- napisano. Niemieckie media zwróciły również uwagę na takie atrakcje jak Centrum Nauki i Techniki EC1, zespół fabryk włókienniczych Księży Młyn oraz Łódzki Ogród Botaniczny.


Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału