Podłoga umyta, a co z brudną wodą? Podpowiadamy, czy można ją wylać do toalety

kobieta.gazeta.pl 5 godzin temu
Czysta podłoga wnosi do naszych domów prawdziwy powiew świeżości. Jednak po jej umyciu pojawia się dylemat. Czy można wylać wodę z wiadra do toalety? Rozwiewamy wątpliwości.
Mycie podłogi to nie tylko kwestia zachowania estetyki wnętrza. Wpływa również na higienę, utrzymanie czystości, komfortu i żywotności posadzki. Regularne czyszczenie zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się kurzu, roztoczy i innych alergenów. Częstotliwość zależy od kilku czynników: intensywności użytkowania danego pomieszczenia oraz rodzaju podłogi. Poleca się robić to przynajmniej raz w tygodniu.


REKLAMA


Zobacz wideo


Czy można wylać wodę po myciu podłogi do toalety? Prawidłowe postępowanie
jeżeli mycie podłogi zostało zakończone, pozostaje jeszcze jedna kwestia. Wiadro wypełnione brudną wodą. Co z nim zrobić? Niby drobnostka, jednak miejsca jej wylania ma znaczenie. Może bowiem wpływać na instalację wodno-kanalizacyjną oraz środowisko.


Najbezpieczniejszym i najszybszym rozwiązaniem będzie więc toaleta. To miejsce, do którego taka woda po czyszczeniu powierzchni płaskich powinna trafić. Wystarczy, iż wylejemy ją powoli, by uniknąć rozchlapania, i od razu spłuczemy. To proste, higieniczne i skuteczne wyjście, zwłaszcza gdy użyliśmy silnych detergentów lub woda jest mocno zabrudzona. Nie trzeba się obawiać o zapchanie rur, gdyż kanalizacja bez problemu sobie z tym poradzi. O ile oczyściliśmy ją z większych zanieczyszczeń.


Jaką wodą myć podłogę: ciepłą czy zimną? Atitaya Pimpa/iStockJaką wodą myć podłogę: ciepłą czy zimną? Atitaya Pimpa/iStock


Skąd mam wiedzieć, kiedy należy wymienić wodę? Lepiej z tym nie zwlekać
Niektóre decyzje przy pozbywaniu się brudnej wody po myciu podłóg mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. Oto najczęstsze błędy, których warto unikać:


Wylewanie do kanalizacji burzowej lub na ulicę. To jeden z najgorszych pomysłów, gdyż odpływy burzowe nie prowadzą do oczyszczalni, ale prosto do rzek i jezior. Wylewając tam wodę z detergentami, szkodzimy środowisku, choćby jeżeli nie widzimy tego od razu.
Zlew kuchenny, w którym przygotowujesz jedzenie, nie powinien mieć kontaktu z brudną wodą. Utylizując tam zanieczyszczoną wodę, może okazać się, iż rury nie poradzą sobie z większymi zabrudzeniami, a to prosta droga do zatorów.
jeżeli woda po mopowaniu ląduje w wannie, prysznicu lub umywalce, to koniecznie pamiętaj, by potem dokładnie je wyczyścić. Osad, brud i bakterie mogą się gwałtownie namnażać, dlatego warto przelać miejsce czystą wodą i przetrzeć środkiem dezynfekującym.


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.


Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału