Zawsze mam w lodówce ręcznik papierowy. Niektórzy się dziwią, ale potem sami tak robią

kobieta.gazeta.pl 4 godzin temu
Co zrobić, żeby warzywa i owoce w lodówce były dłużej świeże? Okazuje się, iż może w tym pomóc ręcznik papierowy. Sprawdź trik, za pomocą którego przedłużysz przydatność do spożycia niektórych produktów, a także pozbędziesz się przykrego zapachu.
Wnętrze lodówki jest środowiskiem wilgotnym. Para osadza się na półkach, ściankach i produktach, które się w niej znajdują, a takie warunki sprawiają, iż warzywa i owoce przechowywane w chłodziarce szybciej się psują i są podatne na rozwój pleśni. Na szczęście jest trik, aby temu zapobiec.


REKLAMA


Zobacz wideo Jak sprzątano w 1998 roku? Sprawdziliśmy tamte triki!


Jak pozbyć się wilgoci z lodówki? Ten trik uratuje twoje warzywa i owoce
Mało kto wie, iż patentem na pozbycie się nadmiernej wilgoci z lodówki jest umieszczenie na półce... ręcznika papierowego. Wchłania on nadmiar wody i ogranicza osadzanie się pary. Wystarczy, iż owiniesz nim warzywa oraz owoce, a zapobiegniesz ich zepsuciu i przedłużysz świeżość. Pamiętaj jednak, by regularnie go wymieniać, kiedy będzie mokry.


Ręcznik papierowy w lodówcefot. redakcja


Jak zapobiec gniciu sałaty? W tym przypadku najlepiej włożyć kilka listków ręcznika do pojemnika, w którym przechowujesz warzywo. Dzięki temu utrzymasz adekwatną wilgotność oraz unikniesz nie tylko gnicia, ale i więdnięcia liści. Po przyniesieniu sałaty ze sklepu warto też przełożyć ją z oryginalnego opakowania. Świeże liście najlepiej przechowywać w szczelnym pojemniku plastikowym lub papierowej torbie.


Jak pozbyć się przykrego zapachu z lodówki? Nie musisz kupować drogi pochłaniaczy
Ręcznik papierowy w lodówce ma też inną przydatną funkcję, a mianowicie doskonale pochłania nieprzyjemną woń. Wystarczy lekko go zwilżyć, a zadziała jak gąbka na zapachy. Możesz wzmocnić działanie ręcznika i posypać go łyżeczką sody oczyszczonej, dzięki czemu jeszcze skuteczniej wchłonie niemiły zapach. Korzystasz z domowych lifehacków? Zapraszamy do udziału w sondzie oraz do komentowania.
Idź do oryginalnego materiału