Uber przejmuje teraz także usługi kurierskie

manager24.pl 1 dzień temu

Usługa przewozowa Uber będzie w przyszłości zajmować się także transportem towarów na terenie Niemiec . Nowa usługa „Uber Courier” jest już dostępna w Berlinie, Kolonii, Monachium, Frankfurcie, Düsseldorfie, Hamburgu, Hanowerze, Stuttgarcie i Mannheim, poinformowała firma we wtorek. Usługa została uruchomiona w Wielkiej Brytanii tydzień temu. W przypadku nowej usługi kurierskiej Uber opiera się na istniejącej sieci partnerów dostawczych. W zależności od wielkości przesyłki i odległości, kurierzy podróżują rowerem lub samochodem.

Maksymalna waga wysyłanych przedmiotów wynosi 20 kilogramów każdy, ale łączna waga nie może przekraczać 60 kilogramów. Muszą również zmieścić się w bagażniku samochodu średniej wielkości. Jak to zwykle bywa w przypadku przejazdów zamawianych za pośrednictwem aplikacji Uber, koszty „kuriera Ubera” są również wyświetlane z wyprzedzeniem w aplikacji – są obliczane na podstawie czasu podróży i odległości. Według szefa niemieckiego oddziału Christopha Weiglera, Uber chce również zainteresować lokalne, małe firmy nową opcją, która umożliwi im szybką wysyłkę zamówionych produktów do klientów w mieście.

Uber zwraca się do firm taksówkarskich

Od momentu wejścia na rynek niemiecki jedenaście lat temu Uber spotkał się ze znacznym oporem ze strony gildii taksówkarskich, związków zawodowych i niektórych polityków. Krytykowane są m.in. modele biznesowe i warunki pracy w firmach partnerskich Ubera. Przedstawiciele tradycyjnej branży taksówkarskiej są szczególnie krytyczni wobec Ubera.

W zeszłym roku Uber udostępnił swoją aplikację wszystkim firmom taksówkarskim w Niemczech, aby znacznie zwiększyć swoją obecność i umocnić swoją pozycję partnera branży taksówkarskiej. Według Ubera, około 20 procent wszystkich taksówek w miastach takich jak Berlin współpracuje w tej chwili z Uberem, a w całych Niemczech jest ponad 4000 taksówkarzy.
Uber poszukuje nowych modeli biznesowych. Konkurencja ze strony autonomicznych robotaksówek rośnie szybciej, niż przewidywano, zwłaszcza w USA, i zagraża pierwotnemu biznesowi przewozów pasażerskich. Dyrektor generalny Ubera, Dara Khosrowshahi (55), wciąż próbuje ratować się finansowo, oferując zamawianie przejazdów robotaxi za pośrednictwem swojej aplikacji.
Idź do oryginalnego materiału